Depilacja Laserowa

Light Sheer Duet to wyjątkowe osiągnięcie w dziedzinie depilacji laserowej. Urządzenie znanej i cenionej marki Lumenis zapewnia największą moc i skuteczność. Jednocześnie mamy do czynienia z wyjątkowo bezpieczną technologią, która działa tylko na barwnik włosa. Stała długość fali sprawia, że laser nie przenika do innych tkanek oraz narządów, co potwierdza certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) oraz zgodność urządzenia z międzynarodowymi normami ISO 9001.

Laser, który wykorzystujemy w Gabinecie Laser Glamour, to pierwsza liga wśród urządzeń diodowych. Posiada dwie głowice zabiegowe: mniejszą o wymiarach 9mm x 9mm - depilacja laserowa niewielkich powierzchni i miejsc trudno dostępnych oraz większą o wymiarach 22mm x 35mm - depilacja laserowa większych partii ciała, takich jak nogi, plecy, klatka piersiowa.

Dwie głowice zastosowane w laserze Light Sheer Duet zapewniają również krótszy czas zabiegu, wyższą jakość, komfort oraz znaczne ograniczenie po-zabiegowych odczynów skórnych. Zastosowanie większej głowicy zapewnia bezpieczną depilację laserową w przypadku skóry wrażliwej, ciemnej karnacji oraz cery z tendencją do pękających naczynek. Skuteczność, bezpieczeństwo, komfort - depilacja laserowa Light Sheer Duet pozwoli definitywnie pożegnać się z nadmiernym owłosieniem. Aby zobaczć fotografie efektów depilacji laserowej kliknij tutaj.

Promocja Swiateczna

Przyjdź do nas w grudniu i uzyskaj rabat w wysokości 50 zł na pierwszy zabieg depilacji laserowej. Wykorzystaj okazję i zadzwoń teraz! Liczba wolnych miejsc zmniejsza się z każdą chwilą!

 

depilacja laserowa lodz piotrkowska 2

Przygotuj listę zażywanych leków, aby niczego nie pominąć podczas spotkania z kosmetologiem. To ważne, aby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa.

Istotne fazy wzrostu

depilacja laserowa wlosyKluczowe znaczenie dla skuteczności depilacji laserowej ma cykl wzrostu włosa. Warto wiedzieć, że włosy nie rosną równocześnie, a lasery pozwalają na ich efektywne usunięcie tylko w fazie wzrostu. Włosy, niezależnie od partii ciała przechodzą trzy fazy:
Anagen (faza wzrostu) - kiedy włos jest widoczny na skórze, jego trzon jest silnie związany z komórkami macierzy, a podział komórkowy wpływa na intensywny wzrost włosów. Jest to idealny etap ma depilację laserową, jeśli chodzi o jej skuteczność,
Katagen (faza przejściowa) - na tym etapie włos przestaje rosnąć, znajduje się w mieszku włosowym, ale traci połączenie z komórkami macierzy
Telogen (faza spoczynku) - w tej fazie włos powoli wypada z mieszka włosowego, a na jego miejscu powstaje nowy włos.
Ze względu opisany cykl, zabiegi depilacji należy wykonywać kilkakrotnie w regularnych odstępach czasu. Ich długość jest ściśle powiązana z indywidualnymi uwarunkowaniami fizjologicznymi oraz obszarem ciała, którego dotyczy depilacja laserowa. Standardowo wystarcza od 4 do 5 zabiegów.

Zalety depilacji laserem Light Sheer Duet

  • szybkość i precyzja wykonywanych zabiegów (duża powierzchnia zabiegowa),
  • bezpieczeństwo (działanie oparte na występowaniu barwnika, wiązka zaprogramowana na odpowiednią długość fali, brak przenikania do struktur otaczających),
  • bezbolesność (ograniczenie dyskomfortu dzięki funkcji chłodzenia i zasysania skóry przez głowicę),
  • skuteczność (możliwość automatycznego wygenerowania 2-3 impulsów na jedną plamkę zabiegową),
  • zaawansowana technologia

O depilacji laserowej

Nadmierne owłosienie jest charakteryzowane jako patologiczny wzrost włosów w miejscach, gdzie fizjologicznie występuje jedynie meszek włosowy. Obserwuje się zmiany jakościowe w strukturze włosa - włos ulega zgrubieniu na całej jego długości. Nadmierne owłosienie może dotyczyć całego ciała (w postaci uogólnionej) lub może zajmować tylko niektóre jego obszary. Z medycznego punktu widzenia schorzenie to można sklasyfikować jako dwie jednostki chorobowe: hypertrychoza i hirsutyzm. Hypertrychoza - często występuje w postaci uogólnionej (dotyczy całego ciała) i jest schorzeniem wrodzonym, nie zależnym od hormonów, dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Hirsutyzm - występuje u kobiet, najczęściej jest skutkiem zaburzeń hormonalnych (zwykle zwiększonym wydzielaniem androgenów), nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny lub może być spowodowany przyjmowaniem niektórych leków. W hirsutyźmie, w zależności od stopnia jego nasilenia, dodatkowe włosy pojawiają się na twarzy, klatce piersiowej, okolicy łonowej. W Łodzi wśród kobiet najczęstszą przyczyną nadmiernego owłosienia jest właśnie hirsutyzm. Zwykle rozwija się w 25 - 30 r. ż. Niestety często nie udaje się zdiagnozować jego przyczyny. W takich przypadkach za przyczynę nadmiernego owłosienia najczęściej uważa się nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny.

Dla osób borykających się z niechcianym owłosieniem trwałą metodę eliminacji problemu stanowi depilacja laserowa. Depilacja laserowa jest jedynym, skutecznym zabiegiem zalecanym także kobietom u których nadmierne owłosienie pojawia się w skutek zaburzeń hormonalnych. Łódzcy dermatolodzy traktują depilację laserową jako metodę pozwalającą rozwiązać problem nawracającego zapalenia mieszków włosowych, wrastania włosów i towarzyszących mu różnych stanów zapalnych oraz powikłań z nimi związanych. Depilacja laserowa Łódź jest już zabiegiem dobrze poznanym, dzięki czemu również bezpiecznym.

W Ameryce zabiegi depilacji laserowej są wykonywane od początków lat 90 XX wieku. Wśród urządzeń służących do laseroterapii najczęściej wykorzystuje się lasery diodowe, gdyż niosą ze sobą najmniejsze ryzyko powikłań. W Europie, a także w Łodzi, na czele laserów stosowanych w zabiegach depilacji laserowej plasuje się Light Sheer Duet. System ten, jako jedyny, jest wyposażony w dwie głowice zabiegowe, dzięki czemu czyni zabiegi depilacji bardziej komfortowymi i precyzyjnymi. Pozwala także na indywidualny dobór techniki zabiegu, tak aby terapia była jak najbardziej efektywna.

Nadmierne owłosienie bywa schorzeniem dość krępującym, mającym negatywny wpływ na jakość życia. Dla wielu osób nie jest to tylko problem natury dermatologicznej czy kosmetycznej, ale również psychologicznej. Dlatego też, tak ważne i popularne stały się zabiegi mogące zmienić ten stan rzeczy. Przy wyborze najlepszej metody depilacji należy się kierować bezpieczeństwem, skutecznością oraz trwałością efektów. Wszystkie powyższe kryteria spełnia depilacja laserowa na systemie Light Sheer Duet, dlatego też my, w swoim łódzkim gabinecie Laser Glamour proponujemy Państwu właśnie tę metodę laserowego usuwania owłosienia.