Problem przebarwień
Przebarwienia to ciemniejsze niż reszta skóry plamy, powstające w wyniku nierównomiernego rozłożenia się pod skórą komórek barwnikowych wydzielających melaninę lub ich nadmiernej aktywności w niektórych częściach ciała.
Czynnikami wywołującymi pojawianie się przebarwień są:
- ekspozycja skóry na promieniowanie UV,
- zmiany w gospodarce hormonalnej spowodowane ciążą, menopauzą, stosowaniem antykoncepcji lub terapii hormonalnej, nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy, jajników, nadnerczy,
- stany zapalne,
- stosowanie niektórych leków oraz substancji fotouczulających (w lekach, kosmetykach, perfumach),
- wiek (prawdopodobieństwo powstawiania przebarwień nasila się z upływem lat).
Przebarwienia pojawiają się zwykle na twarzy, dłoniach, dekolcie, biuście, przedramionach i łydkach, dając nieestetyczny efekt będący często przyczyną kompleksów, szczególnie u kobiet, które problem ciemnych plam na skórze dotyka zdecydowanie częściej niż mężczyzn.
Jak przebiega terapia?
Oferowane przez nas leczenie laserem z głowicą Dye-VL likwiduje zmiany pigmentacyjne, plamy posłoneczne i starcze za pomocą fotoimpulsów wchłanianych przez skórę i uruchamiających koagulację melaniny. Światło lasera precyzyjnie trafia w miejsca z nagromadzonym barwnikiem skórnym i rozbija go na mniejsze cząsteczki usuwane przez organizm w procesie oczyszczania. Jednocześnie ta metoda niwelowania plam nie powoduje uszkodzeń na niezmienionych partiach skóry, co jest jej niewątpliwą zaletą, odróżniającą ją od innych (np. peelingu złuszczającego, krioterapii czy mikrodermabrazji, w których nie mam mowy o działaniu punktowym). Już pierwsza ekspozycja na działanie wiązki laserowej daje zauważalne efekty, ale w pełni zadowalający rezultat uzyskać można po serii zabiegów, których ilość ustalana jest w zależności od intensywności problemu przebarwień. Najczęściej są to jednak 2-4 sesje co 3-4 tygodnie każda.
Mocne strony zabiegu
- podwyższona skuteczność działania dzięki zastosowaniu wąskiego spektrum światła,
- skrócony czas ekspozycji na światło lasera,
- szybko osiągane rezultaty leczenia,
- brak konieczności podejmowania działań rekonwalescencyjnych.