Nawet największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku. Zrób go u nas...

...uzgodnij termin wizyty - czekamy...

...wystarczy zadzwonić lub wysłać email - odpowiadamy w ciągu 15 minut.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna, kosmetologia, dermokosmetologia należą do dziedzin zyskujących w Łodzi oraz całej Polsce coraz większą popularność. Stanowią pośrednią gałąź pomiędzy chirurgią plastyczną, a zabiegami typowo kosmetycznymi. Są alternatywą dla zabiegów inwazyjnych. Medycyna estetyczna daje możliwość głębszego i bardziej aktywnego odmłodzenia skóry. Oferuje przy tym metody praktycznie nieinwazyjne, skracające okres rekonwalescencji od kilku godzin do kilku dni. W medycynie estetycznej jak również w dziedzinach pokrewnych tj. kosmetologia czy dermatologia wykorzystywane są rozwiązania oparte na działaniu fal radiowych, ultradźwięków, wiązki laserowej czy technologii IPL.

Medycyna estetyczna posiada również całą gamę substancji rewitalizujących oraz wypełniających, które w bardzo prosty i bezpieczny sposób są wstanie w szybkim czasie poprawić wygląd skóry, zniwelować oznaki upływającego czasu. Schorzenia typu trądzik, cellulit, rozstępy są często postrzegane przez dermatologów jako defekty skórne, natomiast w medycynie estetycznej i dermokosmetologii są traktowane na równi z innymi jednostkami chorobotwórczymi. Stworzono ogromny wachlarz zabiegów wspomagających leczenie oraz niwelujących te wyjątkowo uciążliwe dla kobiet przypadłości.

To właśnie dzięki medycynie estetycznej rozwinęła się baza zabiegów oraz produktów, których działanie oparte jest na złuszczaniu naskórka. Należy do nich dermabrazja, mikrodermabrazja, kwasy owocowe, peelingi chemiczne. Wszystkie te metody mają korzystny wpływ na leczenie trądziku, usuwanie przebarwień, usuwanie rozstępów i blizn potrądzikowych. W Łodzi istnieje wiele gabinetów świadczących usługi również z zakresu medycyny estetycznej. Przed wyborem konkretnego miejsca warto sprawdzić kompetencje personelu. Ważne jest aby osoba wykonująca zabiegi posiadała szeroką wiedzę z danej dziedziny.

Zabiegi rewitalizujące takie jak mezoterapia igłowa oraz wykorzystujące technologię IPL, niektóre lasery, fale radiowe, ultradźwięki może wykonywać doświadczony kosmetolog, natomiast wszystkie zabiegi wypełniające powinien przeprowadzać lekarz medycyny estetycznej posiadający wieloletnią praktykę. Laser Glamour jest jednym z łódzkich gabinetów, który specjalizuje w zakresie medycyny estetycznej,a dokładniej w kosmetyce laserowej. W gabinecie pracują doświadczeni kosmetolodzy, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem przekazują zdobytą wiedzą klientowi. Dzięki temu każdy pacjent jest traktowany w sposób bardzo indywidualny.

Tutaj liczy się przede wszystkim dobro pacjenta,a ogromną satysfakcję stanowi odniesiony wspólny sukces. Medycyna estetyczna jest działem medycyny pozwalającym zapewnić pacjentom wysoki komfort życia. Są to wszelkie działania skupiające się na profilaktyce, zapobieganiu bądź korekcie defektów estetycznych skóry. Rola medycyny estetycznej sprowadza się do przeprowadzania zabiegów pozachirurgicznych. Dziedzina ta pojawiła się w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Za jej założyciela uznaje się lekarza endokrynologa Jean Jacqueas Legranda, który to jako pierwszy zawiązał Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej.

W Polsce medycyna estetyczna powstała w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Aktualnie jest to najszybciej rozwijająca się gałąź medycyny. W szybkiej odpowiedzi na potrzeby ludzkie powstały liczne gabinety specjalizujące się w zakresie medycyny estetycznej. W dzisiejszych czasach gdzie intensywnie wzrasta prowadzone tempo życia schorzenia skórne stają się być chorobą społeczną. Główną przyczyną sprzyjającą rozwojowi schorzeń jest towarzyszący stres, pielęgnowanie zasad niezdrowej diety jak również stosowanie używek. Wzrosły oczekiwania pacjentów,a gabinety kosmetyczne proponują coraz szerszą ofertę usług sięgając po dostępne światowe technologie.

W łódzkim gabinecie Laser Glamour możemy rozwiązać większość schorzeń towarzyszących skórze. Oferta oparta jest o wysokiej jakości sprzęty zaawansowane specjalistycznie. Dostępne są preparaty najlepszych światowych firm. Tutaj w Łodzi możesz bez obaw oddać swoją skórę w ręce specjalistów. Dzięki nieustanie poszerzającej wiedzy i doświadczeniu dołożymy wszelkich starań,abyś czuł się szczęśliwy.