Nawet największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku. Zrób go u nas...

...uzgodnij termin wizyty - czekamy...

...wystarczy zadzwonić lub wysłać email - odpowiadamy w ciągu 15 minut.

Mezoterapia iglowa

Mezoterapia igłowa należy do niechirurgicznych zabiegów medycznych polegających na dostarczeniu w głąb skóry substancji leczniczych, odżywczych, rewitalizujących, regenerujących. Najczęściej metodą tą posługują się dermatolodzy i kosmetolodzy w celach leczniczych lub profilaktycznych. Zabieg mezoterapii igłowej polega na nakłuwaniu i wstrzykiwaniu w skórę niewielkich dawek preparatów medycznych. Wykonywany jest on za pomocą strzykawek z bardzo cienkimi igłami lub specjalnymi urządzeniami robiącymi niewielkie nakłucia. Działanie terapeutyczne mezoterapii igłowej przebiega w dwóch kierunkach. Przede wszystkim to właśnie miejscowe podawanie preparatów aktywnych powoduje, że ich działanie jest optymalne i ukierunkowane na dany problem w konkretnym miejscu. Ponadto każda iniekcja powoduje uszkodzenia skóry, a co za tym idzie, pobudza ją do samoregeneracji i wytwarzania w tym celu niezbędnych substancji (w naturalny sposób dochodzi do odbudowy włókien kolagenowych).

Historia mezoterapii igłowej sięga lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Po raz pierwszy metodę tą wykorzystał francuski lekarz Michael Pistor u pacjenta z niedosłyszeniem. Mimo, iż terapia nie przyniosła oczekiwanego efektu zauważono korzystne poboczne efekty np. zmniejszenie dolegliwości bólowych w okolicy miejsca poddawanego zabiegom. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku mezoterapia igłowa była już szeroko stosowana w leczeniu dermatoz tj. łysienie plackowate, łuszczyca. W dzisiejszych czasach zabiegi mezoterapii igłowej na szeroką skalę stosuje się w kosmetologii, dermatologii i w gabinetach medycyny estetycznej.

Produkty wykorzystywane w zabiegach należą do preparatów medycznych. Często mają one postać koktajli posiadających dość szerokie spektrum działania, a czasem są to substancje wyselekcjonowane, mające za zadanie wpływać tylko na konkretny problem. Sam zabieg mezoterapii igłowej musi być przeprowadzany w warunkach wysoce higienicznych a przyrządy i preparaty muszą być sterylne. Ze względu na skrwawienie występujące podczas zabiegu mezoterapii igłowej nie dopuszcza się urządzeń wielokrotnego użytku. Personel danego gabinetu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej musi być odpowiednio przeszkolony i posiadać doświadczenie w tego typu zabiegach (w zabiegach w których może dojść do przerwania ciągłości skóry). Dla zachowania bezpieczeństwa pacjenta i uniknięcia możliwości infekcji, tak samo jak procedura zabiegu ważna jest też pielęgnacja domowa. Pacjent poddający się zabiegom mezoterapii igłowej musi zwrócić szczególną uwagę na higienę miejsc objętych terapią. Całą okolicę na której przeprowadza się zabieg należy traktować jak obszar na którym doszło do urazu skóry. Należy unikać czynności pielęgnacyjnych, które mogą powodować powstanie infekcji.

Wyłącznie odpowiednia współpraca pacjenta z lekarzem lub kosmetologiem daje gwarancję bezpieczeństwa i osiągnięcia upragnionych efektów terapii.
W Łodzi bardzo dużo gabinetów kosmetycznych proponuje zabiegi z zakresu szeroko pojętej mezoterapii. Przy wyborze odpowiedniego miejsca należy zwrócić uwagę na metodę jaką jest wykonywana dana usługa. Pod hasłem mezoterapia mogą kryć się zabiegi mezoterapii mikroigłowej, mezoterapii bezigłowej w tym sonoforezy, jonoforezy. Jedynie mezoterapia igłowa, której technika polega na iniekcjach podających określone dawki preparatu (najczęściej śródskórnie) charakteryzuje się najwyższym działaniem terapeutycznym. Mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej stosowanych zabiegów przez łódzkich dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów. Zresztą nie tylko w Łodzi zabieg ten zyskał ogromną popularność. Mezoterapia igłowa jest metodą szeroko promowaną w programach telewizyjnych poruszających tematy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej oraz czasopismach. Gwiazdy wielkiego i mniejszego formatu już od wielu lat korzystają z zabiegów mezoterapii. Dzięki dużej dostępności gabinetów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej coraz więcej Polek w tym również mieszkanek Łodzi może zadbać o swój zdrowy, promienny wygląd.

Także i my, w naszym gabinecie Laser Glamour oferujemy Państwu zabiegi mezoterapii igłowej. Współpracujemy z dwiema firmami posiadającymi preparaty medyczne. Są to produkty najwyższej klasy, przebadane na wielu płaszczyznach pod kątem bezpieczeństwa i efektów terapeutycznych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o danych preparatach w zakładce mezoterapia igłowa oraz zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego, mieszczącego się w Łodzi na ul Podrzecznej 17 na bezpłatne konsultacje.