Nawet największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku. Zrób go u nas...

...uzgodnij termin wizyty - czekamy...

...wystarczy zadzwonić lub wysłać email - odpowiadamy w ciągu 15 minut.

Depilacja Laserowa

Zalety depilacji laserem Light Sheer Duet

  • szybkość i precyzja wykonywanych zabiegów (duża powierzchnia zabiegowa),
  • bezpieczeństwo (działanie oparte na występowaniu barwnika, wiązka zaprogramowana na odpowiednią długość fali, brak przenikania do struktur otaczających),
  • bezbolesność (ograniczenie dyskomfortu dzięki funkcji chłodzenia i zasysania skóry przez głowicę),
  • skuteczność (możliwość automatycznego wygenerowania 2-3 impulsów na jedną plamkę zabiegową),
  • zaawansowana technologia

 

O depilacji laserowej

Nadmierne owłosienie jest charakteryzowane jako patologiczny wzrost włosów w miejscach, gdzie fizjologicznie występuje jedynie meszek włosowy. Obserwuje się zmiany jakościowe w strukturze włosa - włos ulega zgrubieniu na całej jego długości. Nadmierne owłosienie może dotyczyć całego ciała (w postaci uogólnionej) lub może zajmować tylko niektóre jego obszary. Z medycznego punktu widzenia schorzenie to można sklasyfikować jako dwie jednostki chorobowe: hypertrychoza i hirsutyzm. Hypertrychoza - często występuje w postaci uogólnionej (dotyczy całego ciała) i jest schorzeniem wrodzonym, nie zależnym od hormonów, dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Hirsutyzm - występuje u kobiet, najczęściej jest skutkiem zaburzeń hormonalnych (zwykle zwiększonym wydzielaniem androgenów), nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny lub może być spowodowany przyjmowaniem niektórych leków. W hirsutyźmie, w zależności od stopnia jego nasilenia, dodatkowe włosy pojawiają się na twarzy, klatce piersiowej, okolicy łonowej. W Łodzi wśród kobiet najczęstszą przyczyną nadmiernego owłosienia jest właśnie hirsutyzm. Zwykle rozwija się w 25 - 30 r. ż. Niestety często nie udaje się zdiagnozować jego przyczyny. W takich przypadkach za przyczynę nadmiernego owłosienia najczęściej uważa się nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny.

Dla osób borykających się z niechcianym owłosieniem trwałą metodę eliminacji problemu stanowi depilacja laserowa. Depilacja laserowa jest jedynym, skutecznym zabiegiem zalecanym także kobietom u których nadmierne owłosienie pojawia się w skutek zaburzeń hormonalnych. Łódzcy dermatolodzy traktują depilację laserową jako metodę pozwalającą rozwiązać problem nawracającego zapalenia mieszków włosowych, wrastania włosów i towarzyszących mu różnych stanów zapalnych oraz powikłań z nimi związanych. Depilacja laserowa Łódź jest już zabiegiem dobrze poznanym, dzięki czemu również bezpiecznym.

W Ameryce zabiegi depilacji laserowej są wykonywane od początków lat 90 XX wieku. Wśród urządzeń służących do laseroterapii najczęściej wykorzystuje się lasery diodowe, gdyż niosą ze sobą najmniejsze ryzyko powikłań. W Europie, a także w Łodzi, na czele laserów stosowanych w zabiegach depilacji laserowej plasuje się Light Sheer Duet. System ten, jako jedyny, jest wyposażony w dwie głowice zabiegowe, dzięki czemu czyni zabiegi depilacji bardziej komfortowymi i precyzyjnymi. Pozwala także na indywidualny dobór techniki zabiegu, tak aby terapia była jak najbardziej efektywna.

Nadmierne owłosienie bywa schorzeniem dość krępującym, mającym negatywny wpływ na jakość życia. Dla wielu osób nie jest to tylko problem natury dermatologicznej czy kosmetycznej, ale również psychologicznej. Dlatego też, tak ważne i popularne stały się zabiegi mogące zmienić ten stan rzeczy. Przy wyborze najlepszej metody depilacji należy się kierować bezpieczeństwem, skutecznością oraz trwałością efektów. Wszystkie powyższe kryteria spełnia depilacja laserowa na systemie Light Sheer Duet, dlatego też my, w swoim łódzkim gabinecie Laser Glamour proponujemy Państwu właśnie tę metodę laserowego usuwania owłosienia.